Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Niestety, w tej pandemii pewne jest to, że nie ma nic pewnego. Tak więc musimy być elastyczni, gotowi na ewentualne zmiany, ale też odpowiedzialni i rozsądni, bo - wbrew pozorom - wiele tu zależy od nas - teraz jak mamy szczepionki przeciw COVID 19 - tak właśnie jest.
O tej pandemicznej odpowiedzialności, elastycznym podejściu do rzeczywistości - chodzi tu zwłaszcza o nasze dzieci - mówią goście Izy Serafin:
Joanna Węglarz - psycholog, terapeutka
Szymon Bielonko - lekarz rodzinny
To jedna z ważniejszych kompetencji, bardzo pożądana, ale jednocześnie trudna do opanowania. Chodzi o asertywność, którą wiele osób rozumie jako umiejętność odmawiania. To jednak nie jest do końca prawda.
Przed nami piękne święta Bożego Narodzenia. Jak nie "zajeździć się" w trakcie przygotowań do świąt oraz jak odnaleźć ich prawdziwy sens?
Białystok dobrze wypada pod względem obiektów sportowych, ale brakuje miejsc do swobodnej realizacji np. pasji artystycznych i networkingu osób o zainteresowaniach innych niż sportowe. Tak wynika z badań, które przeprowadzili uczestnicy tegorocznej edycji projektu "Rada Uzdolnionych 4Z" w Fundacji Uzdolnieni.
Jak wygląda życie seniora, co zrobić, żeby je uprzyjemnić, a także o tym, co w życiu najważniejsze.
To fundament, na którym wszystko się buduje. Właśnie w rodzinie uczymy się miłości, szacunku, zaufania, to tam przekazywane są tam różne wartości, tam zdobywamy wiedzę uczymy się nawiązywania i pielęgnowania relacji międzyludzkich. Dlatego jeśli w tej rodzinie nie dzieje się dobrze, coś pęka, to wszystko odbija się na dzieciach i potem rzutuje na całe ich życie.
Coraz krótsze dni, mało słońca i dżdżysta przeważnie pogoda nie mogą nastrajać optymistycznie. Stąd u wielu z nas pojawia się przygnębienie, smutek, czasami nadmierna płaczliwość, bezsenność, a co za tym idzie rozdrażnienie i utrata energii.
Czym jest przemoc wobec dzieci, jak wpływa na całe życie tego krzywdzonego w dzieciństwie człowieka i wreszcie - jak na to reagować - o tym Iza Serafin ze swoimi gośćmi z Centrum Pomocy Dzieciom rozmawiała w "Akademii Życia".
Kolejne badania potwierdzają, że Polacy nie potrafią odpoczywać. Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to u nas norma. Według raportu „Łączy nas zdrowie” blisko 60 procent Polaków pracuje wieczorami lub w dni wolne. Głównie przez nadmiar obowiązków lub oczekiwania pracodawcy.
Mają nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. Są lojalni i odpowiedzialni, wydają się cenni i pożądani na rynku pracy, więc dlaczego mają problem ze znalezieniem zatrudnienia? To tzw. silversi - osoby 50 lub 55 plus - nazywani tak (dość stereotypowo) ze względu na siwe włosy.
Prowadzący:
Iza Serafin