Radio Białystok | Gość | Dorota Sawicka i Magdalena Kurnicka [wideo] - rzeczniczka Politechniki Białostockiej i absolwentka

Dorota Sawicka i Magdalena Kurnicka [wideo]

rzeczniczka Politechniki Białostockiej i absolwentka

7.12.2018, 08:30, akt. 09:31

Dorota Sawicka i Magdalena Kurnicka, fot. Monika Kalicka
Dorota Sawicka i Magdalena Kurnicka, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Magdaleną Kurnicką i Dorotą Sawicką rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ciekawe spotkanie odbędzie się niedaleko Radia Białystok na Politechnice Białostockiej. Jest adresowane do ciekawej świata, ale i ambitnej młodzieży. To spotkanie pod hasłem Inspiracje na Politechnice. O szczegółach przedsięwzięcia z projektantką mody, absolwentką PB Magdaleną Kurnicką i rzeczniczką uczelni Dorotą Sawicką rozmawia Lech Pilarski.



Lech Pilarski: Kwestia wyboru zawodu, kwestia wyboru studiów to sprawa zasadnicza. Co zrobić, żeby pozostać w Białymstoku? Co powinno się zmienić na uczelni, pani Magdo?


Magdalena Kurnicka: Jak dla mnie uczelnia sprawdziła się w stu procentach i nie wiem - może dodałabym kilka przedmiotów związanych z modą, bo mnie to głównie interesowało. Ale uważam, że kierunek architektury jest mega rozwojowy i naprawdę jest płaszczyzną do wszechstronnego projektowania, zarówno mody, samochodów, ogrodów, architektury wnętrz, wzornictwa...


Wszystkiego jednym słowem?


Dokładnie tak.


Dorota Sawicka: Projektowania swojego życia, no bo chciałam zwrócić uwagę, że Magda jest studentką architektury, a tak naprawdę projektuje w tej chwili ubrania i dodatki. I to projektuje takie rzeczy, które można oglądać na wybiegach w Mediolanie na przykład.


Dojdziemy do tego za chwilę pytając o to, co będzie modne w tym roku na sylwestra. Ale uczelnie białostockie muszą coś zrobić ze względu na to, że ponad 80% maturzystów białostockich wyjeżdża poza nasze miasto, przede wszystkim rodzice się niepokoją, bo pewnie studenci są zadowoleni. To co zrobić w pani opinii, żeby zostać, bo pani jest znakomitym przykładem, że chyba nigdy nie myślała o tym, żeby wyjechać na studia poza miasto.


Magdalena Kurnicka: Dokładnie tak. Ja nie rozpatrywałam takiej opcji, że będę studiowała w innym mieście. To samo tyczy się mojego brata, który również jest architektem, wygrał olimpiadę miał indeks, mógł wybrać każdy uczelnię w Polsce.


Wybraliście wygodę, przy rodzicach, obiad?


Poniekąd też - samochód, szybszy dojazd na uczelnię, znajomość wszystkich sklepów, gdzie możemy kupić tańsze materiały, bo architektura jest mega kosztownym kierunkiem.


No i koledzy i znajomi, całe środowisko. To jest ten plus? Co jeszcze jest plusem jeśli chodzi o studiowanie w Białymstoku?


Jest mega świetna kadra, naprawdę. Bardzo duży jest nacisk kładziony na promocję, czego nie doświadczyłam w innych miastach, rozmawiając z innymi studentami, u nas naprawdę jest to rozwinięte na bardzo wysokim poziomie. 

Niedawno powstał też budynek CNK, gdzie można świetnie uczyć się, można sobie zarezerwować pokój do nauki, jest dostęp naprawdę nowoczesny do wszystkich zarówno artykułów naukowych, książek, więc budynek jest zarówno architektonicznie, jak i funkcjonalnie jest genialny.


Czyli uczelnia musi starać się o studentów, będziecie się na tyle zmieniać, żeby na przykład niedługo obiegła świat informacja, że 80% białostockich maturzystów studiuje w Białymstoku?


Dorota Sawicka: Ja nie wiem skąd są te statystyki, bo nasze statystyki mówią, że nasi studenci są głównie z Białegostoku, województwa podlaskiego, Warmii i Mazur  - tego obwarzanka wokół województwa podlaskiego, częściowo także z północnej części Mazowsza czy też Lubelszczyzny. 

Stąd przyjeżdżają głównie studenci, aczkolwiek coraz częściej jest tak, że na tyle głośno jest o Politechnice Białostockiej, że studenci świadomie wybierają tę uczelnię, bo mają też taką wiedzę, że tutaj mogą robić trochę więcej niż na przykład na AGH czy też w Gdańsku, czy też w Warszawie. 

Po pierwsze jest mniejsza uczelnia, a więc jest ten kontakt z mistrzem, z naukowcem trochę inny, ale też są bardzo dobrze funkcjonujące koła naukowe i też zdobywamy pieniądze po to, by ci studenci mogli wyjeżdżać. 

Magda jest tego przykładem, Magda była w Japonii dzięki wsparciu chociażby uczelni i miasta, bo miasto także nas wspiera w takich działaniach, żeby nasi studenci wyjeżdżali na międzynarodowe targi wynalazczości na przykład, na międzynarodowe konkursy. 

Już się szykują na przykład z robotami sumo - wyjeżdżają do Japonii. Przed chwilą wrócili z Estonii. Tak naprawdę świat przed nimi stoi otworem, oni mogą zobaczyć ten świat z perspektywy tej uczelni i dzięki tej uczelni.


I stąd to dzisiejsze spotkanie z ludźmi, którzy są troszeczkę powyżej przeciętnej, bo taką poprzeczkę też sobie postawiliście jako uczelnia - nie bierzecie, że tak powiem, wszystkiego z rynku tylko rodzynki chcecie wybrać.


Chcielibyśmy tych najlepszych zachęcić, by przyszli na Politechnikę Białostocką, by  przyszli w ogóle do Białegostoku. 

Na początek rozmawiamy z właśnie maturzystami i z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku. Wystosowaliśmy zaproszenie do tych, którzy są stypendystami prezydenta Białegostoku, do tych którzy wygrywają tak jak twój brat - olimpiadę i mówimy - przyjdźcie, zobaczcie - tacy jesteśmy. 

Będzie Magda, będzie także nasz absolwent, który w tej chwili projektuje, po wydziale mechanicznym, wirtualną rzeczywistość w jednej ze znanych firm IT, która obsługuje właściwie inne firmy z całego świata. Będziemy mówić o tym, jak kreatywnie rozwiązywać problemy, będziemy pokazywali, że tutaj można zakładać firmy na Politechnice Białostockiej, dzięki temu później świetnie sobie planować karierę zawodową. 

Pokażemy nowoczesne laboratoria Wydziału Mechanicznego, Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska. Chcemy zainspirować młodych ludzi, by szukali swojej drogi i nie myśleli wąsko.


I nie poza Białymstokiem, niech szukają tutaj u nas.


Ale nawet jeżeli na chwilę pojadą tam, to myślę że mogą później budować tutaj swoją przyszłość. Jest to dobre miasto do funkcjonowania i coraz więcej stwarza perspektyw i uczelnie stwarzają coraz więcej możliwości, ale także to miasto stwarza coraz więcej możliwości do funkcjonowania.


To teraz zapytam o to, co będzie modne na sylwestra, w co się ubrać żeby zawojować towarzystwo?


Magdalena Kurnicka: Cekiny są niezawodne jak co roku i naprawdę mała czarna sukienka cekinowa sprawdza się corocznie, więc nie trzeba co roku wydawać pieniędzy na nowe kreacje, tylko troszeczkę przetransformować już te, które mamy w szafach.


Nie ma jakichś specjalnych cięć, wycięć?


To znaczy klasyka jest zawsze modna, cięcia, wycięcia to zależy od sezonu. Najważniejsze jest to żeby ubrać się stosownie do wieku i stosownie do figury, tęższe kobiety też mogą genialnie wyglądać w różnych ubraniach, tylko na przykład wkładają bardziej oversizowe kroje. 


Jeśli chodzi o świat w 2019 roku - jak to będzie z modą? Podglądała pani w Mediolanie, teraz podgląda pani to u ciekawych i fajnych polskich projektantów.


Teraz jestem na stażu u Gosi Baczyńskiej, jestem zafascynowana, ponieważ to jest naprawdę wielka sztuka, te kreacje szyte są tygodniami, jest przykładana staranność do każdego szczegółu, do każdego koralika, więc jestem pod ogromnym wrażeniem.


To jest praca, a efekt? Jaki będzie ten  efekt w 2019, czyli co będzie modne?


Na pewno będzie modny kolor koralowy. 


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.


dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.


Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.

Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.

dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.


Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.

prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.


Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.

Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.


ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.

Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.


Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.

Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.

Michał Stefanowicz, fot. Joanna Szubzda

Michał Stefanowicz

prezes spółki Lech
20.12.2024

Od 200 do 300 milinów złotych może kosztować pierwszy białostocki aquapark. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy ulicy Andresa w sąsiedztwie spalarni odpadów. Przygotowanie do budowy już trwa.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2024

- Niech wszystkie osoby wokół Jagiellonii tych majonezów i słodyczy zjadają jak najwięcej, bo warto jest być z Jagą w tych gorszych i lepszych momentach. Teraz mamy tę erę lepszych momentów - mówi Wojciech Pertkiewicz. 

Romuald Turczyński, fot. Joanna Szubzda

Romuald Turczyński

prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
18.12.2024

Niemal połowa Polaków wyrzuca jedzenie. Czy można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć? - Prosimy państwa o to, żeby zachować wstrzemięźliwość przede wszystkim w zakupach - radzi Romuald Turczyński.

Anja Rubik, fot. Joanna Szubzda

Anja Rubik

ambasadorka akcji szczepień przeciwko HPV
17.12.2024

Podlaskie jest pierwszym województwem, które nawiązało współpracę z fundacją Anji Rubik, promującą szczepienia przeciwko wirusowi HPV.


Wiesława Burnos, fot. Joanna Szubzda

Wiesława Burnos

wicemarszałek województwa podlaskiego
17.12.2024

Łączenie podlaskich szpitali to tylko jeden z pomysłów na poprawę ich sytuacji finansowej - mówi wicemarszałek Wiesława Burnos. Specjalny zespół ma przeanalizować funkcjonowanie tych placówek w regionie.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Mirosław Ratkiewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
16.12.2024

W Podlaskiem wciąż dochodzi do wielu wypadków z dzikimi zwierzętami. W tym roku było ich już około 900. Wiele jest wypadków z łosiami, jeleniami, zdarzają się też z żubrami. Małych zwierząt takich jak jeże, lisy, kuny, wiewiórki, a nawet ptaki nikt nie liczy.

Agnieszka Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
16.12.2024

- Nie liczmy na to, że ceny masła będą drastycznie spadały, dlatego że ceny masła rosną na całym świecie - mówi Agnieszka Maliszewska.


Prof. Robert Ciborowski, 12.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
14.12.2024

Polacy masowo korzystają z chwilówek - Biuro Informacji Kredytowej podało, że w ciągu roku wartość tych pożyczek wzrosła o blisko 50 procent. Przed świętami może być ich jeszcze więcej.

od lewej: Andrzej Bajguz, Mateusz Kurza i Jakub Pilat, 13.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Mateusz Kurza i Jakub Pilat

organizator i prowadzący Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź Pingwina"
13.12.2024

To już świecka tradycja - niemal co roku w Białymstoku odbywa się Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź pingwina". W tym roku - z powodu dużego zainteresowania - w ten weekend będą nawet dwa koncerty w kinie Forum z udziałem ponad 20 lokalnych artystów.

prof. Joanna Sadowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Sadowska

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku
13.12.2024

- To był szok. Kiedy widzi się tyle wojska na ulicach, w mundury przebiera się dziennikarzy, to pachnie krwią. I faktycznie ludzie się przerazili. Nie wiedzieli, co się wydarzy, więc na początku był to absolutny paraliż. I to jest efekt, o który chodziło - tak o stanie wojennym mówi prof. Sadowska.


Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

minister Funduszy i Polityki Regionalnej
12.12.2024

- Płacimy za to, że sąsiadujemy z agresywnym reżimem. Naszym celem jest, żeby ta energia przedsiębiorczości miała wszelkie pole do działania i żeby ten obszar, który jest unikalny turystycznie, mógł dobrze funkcjonować. Stąd uruchomimy instrument preferencyjnego wsparcia inwestycyjnego - mówi minister.

Dominika Dębska, fot, Joanna Szubzda

Dominika Dębska [wideo]

laureatka Grand Press 2024, ze Studia Studia Reportażu i Dokumentu PRB
11.12.2024

- Na pewno temat granicy dla każdego dziennikarza jest bardzo kuszący. O wielu zagadnieniach związanych z kryzysem należałoby mówić z perspektywy wszystkich zaangażowanych stron. I właśnie taki był pomysł, żeby nie oceniać, nie polaryzować, tylko przyjrzeć się temu, co się dzieje na granicy - mówi Dominika Dębska.

Sylwia Wesołowska, fot. Joanna Szubzda

Sylwia Wesołowska

prezes Fundacji "Mali Wojownicy"
11.12.2024

- Dzięki nowym przepisom rodzice przede wszystkim zyskują dodatkowe tygodnie opieki nad dzieckiem w domu. Bo czasu, który nasze przedwcześnie urodzone dzieci spędzają w szpitalu, nie można nazwać urlopem. To jest czas walki o ich życie i zdrowie.


Prof. Joanna Zajkowska, 10.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
10.12.2024

- Jest to naturalny sezon, w którym notuje się zwiększoną liczbę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych, które przenoszą się drogą kropelkową. Zawsze o tej porze mamy wzrost zachorowań, a w tej chwili bardzo dobrze identyfikujemy choroby - covid, grypę, RSV, mykoplazmę - mówi prof. Joanna Zajkowska.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
9.12.2024

- Zakładam, że żadna ze struktur rebelianckich nie była gotowa na to, żeby w ciągu dwóch tygodni wziąć odpowiedzialność za całe państwo - tak o sytuacji w Syrii mówi profesor Daniel Boćkowski.

Anna Tomulewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Tomulewicz

Prezes Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
9.12.2024

- Dzisiaj tak naprawdę wolontariusze są w każdym wieku. Bardzo dużo jest dorosłych wolontariuszy, czyli takich, którzy są po trzydziestce, czterdziestce. Sporo jest też młodzieży, która szuka różnych miejsc w swoim życiu - mówi Anna Tomulewicz.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok