Radio Białystok | Gość | Dariusz Piontkowski - minister edukacji narodowej

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej

10.06.2019, 08:08, akt. 13:49

Rewolucji w edukacji w najbliższych miesiącach nie będzie, będą rozmowy z nauczycielami. Między innymi to zapowiadał na naszej antenie minister edukacji narodowej.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska
Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Dariuszem Piontkowskim rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Od prawie tygodnia szefem resortu edukacji jest podlaski poseł Prawa i Sprawiedliwości, pełnomocnik tej partii w naszym regionie, Dariusz Piontkowski.

Jak minister powiedział Radiu Białystok, zdążył już porozmawiać z ministrem finansów o prawie 10-procentowych podwyżkach dla nauczycieli, które rząd oferuje od września. Dariusz Piontkowski liczy na rozmowy m.in. przy tzw. Okrągłym Stole.


Edyta Wołosik: Wśród nowo powołanych ministrów na pewno wyróżnia się pan wzrostem, a czym chce się pan wyróżnić w pracy?


Dariusz Piontkowski: Solidnością, dobrym podejściem do zagadnień, które będą się pojawiały, chęcią rozmowy ze wszystkimi. No i mam nadzieję, że decyzje będą dobre dla polskiej edukacji, dla polskiej szkoły.


Czy miał pan chwilę zastanowienia, wahania, czy przyjąć tę propozycję? Gdy ogłoszono pana nominację, poza różnymi komentarzami - i tymi dobrymi, i tymi złymi - pojawiły się też w internecie wyrazy współczucia, że obejmuje pan resort, w którym jest co robić.


To prawda. Myślę, że każdy, kto by z tego typu propozycją się zetknął, a przynajmniej większość ludzi myślących, miałby chwilę zawahania. Ja też oczywiście nad tym się zastanawiałem, bo resort rzeczywiście nie jest łatwy. Jest napięta sytuacja, strajk nauczycieli, duże oczekiwania finansowe. Ale i z drugiej strony także oczekiwania rodziców, aby szkoła uczyła jak najlepiej. Trzeba wypośrodkować reakcje różnych środowisk.

Rzeczywiście, gdy odbierałem gratulacje, to bardzo wiele osób jednocześnie mi współczuło. Ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy radośnie mówili o tym, że razem dobrze zmieniamy szkołę, tak, aby nauczyciele przychodzili do pracy z zadowoleniem a rodzice byli zadowoleni z jakości pracy.


Czy przez te kilka miesięcy, bo jesienią mamy wybory do Sejmu i Senatu, ma pan poczucie, że da się coś zmienić? Czy są takie elementy w edukacji, które chce pan w swojej kadencji zmienić?


W kilka miesięcy na pewno rewolucji się nie zrobi. Po drugie, uważam, że szkoła nie lubi ciągłych zmian.

Jesteśmy w trakcie reformy strukturalnej. Dopiero wygasa gimnazjum. Uczniowie rozpoczną od września naukę w czteroletnim liceum i pięcioletnim technikum. Rozpoczyna się duża zmiana w szkołach branżowych. Są 7, 8 klasy szkoły podstawowej. A więc są to ogromne zmiany, które dokonały się w ostatnich latach. Tego na pewno nie będziemy zmieniali.

Wdrażana jest także zmiana programowa. Wróciliśmy do nauczenia przedmiotowego i to będziemy kontynuowali.

Natomiast są zawsze jakieś drobne zmiany, których także w ciągu tych kilku miesięcy będzie można dokonać. Niedługo będziemy mówili, co ewentualnie można zrobić. Tutaj na pewno pomocne będą także rozmowy przy Okrągłym Stole, które będziemy kontynuowali.


Z rozmów z nauczycielami wynika m.in. taki postulat, żeby rok kończyć 15 czerwca i dopiero później robić matury, bo w maju nauczyciele szkół średnich nie mają kontaktu z młodszymi klasami. Myśli pan, że jest to realne?


Jest to jeden z postulatów, który na pewno warto rozważyć. Dotąd słyszałem, że uczelnie muszą mieć czas na weryfikację zgłoszonych absolwentów szkół średnich, ale myślę, że warto rozmawiać. Każdy tego typu postulat jest wart rozważenia. Na pewno już go nie zrealizujemy w tym roku, ale na przyszłość ten i inne postulaty warte są rozważania.

Ja czekam na wszelkie propozycje, także od nauczycieli, moich koleżanek, kolegów. Oni nadal pracują w szkole, widzą mankamenty tego systemu. Zwłaszcza, że nie są to jakieś poważne zmiany ustawowe. Bardzo chętnie będę próbował je wcielać w życie.


Dobrze żyje pan z nowym ministrem finansów Marianem Banasiem?


Niewiele się znamy, ale będę starał się zabiegać oczywiście o jak największe pieniądze także na podwyżki nauczycieli, bo o nich już z panem ministrem rozmawiałem. Ta przychylność jest potrzebna, bo trudno sobie wyobrazić dobrą szkołę, dobrą edukację bez dodatkowych pieniędzy.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości te pieniądze już nauczycielom zaoferował. Od września oferujemy kolejną transzę podwyżki. To właśnie o tej podwyżce rozmawiałem z panem ministrem Banasiem.


Prawie 10 proc.


Tak. Mam nadzieję, że to chociaż częściowo zaspokoi aspiracje finansowe nauczycieli i też pozwoli nam na uspokojenie sytuacji w szkołach.


Obawia się pan, że akcja strajkowa będzie wznowiona we wrześniu, wraz z początkiem nowego roku szkolnego?


Uważam, że nie ma tak naprawdę powodów do tej akcji. Tak jak mówiłem, wdrażamy stopniowo podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy na temat tego, jak nauczyciel powinien być nagradzany i w jakiej wysokości. Stąd raczej będę postulował i prosił nauczycieli o rozmowę a nie akcje strajkowe.


Wśród nauczycieli pojawiła się po pana nominacji taka myśl, żeby był pan w tej pracy w ministerstwie bardziej nauczycielem niż politykiem. Ale od polityki nie da się uciec. A mówię o tym kontekście tego, że jest pan pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Podlaskiem a przed nami wybory parlamentarne. Da się to pogodzić? Będzie pan tę kampanię prowadził?


Tak, nadal będę pełnomocnikiem na województwo podlaskie. Nadal czuję się nauczycielem, chociaż od kilku lat już w szkole nie pracuję, ale utrzymuje kontakty z kolegami i koleżankami. I to było pewnie jednym z powodów mojej nominacji - to duże doświadczenie pedagogiczne, docenianie tego, co już potrafię, wiem o edukacji, gdy pracowałem w Sejmie.

Nie zapomnę oczywiście o tym, że jestem nauczycielem. Niektórzy twierdzą, że minister edukacji to pierwszy nauczyciel. Być może nie do końca jest to dobre porównanie, bo już uczniów nie uczę, ale na pewno także dostrzegam punkt widzenia nauczycieli.

Ale jednocześnie jako minister muszę podejmować decyzje, jestem politykiem. I ta polityka to także działania parlamentarne, wyborcze czy działania tutaj na szczeblu lokalnym. Będzie już troszkę trudniej to łączyć, oczywiście ze względów czasowych, ale będę to dalej robił.


Czy nie boi się pan tego, że może nie przypilnuje pan kampanii i wynik wyborczy nie będzie tak dobry jak wynik do europarlamentu?


Ale to przecież nie tylko i wyłącznie od obecności pełnomocnika zależy, tylko od pracy. A uważam, że ten wynik był bardzo dobry dzięki temu, że kandydaci bardzo mocno pracowali, nasi sympatycy włączyli się w kampanię. I sądzę, że tak samo będzie w jesiennej kampanii do Sejmu i Senatu. Ja będę tylko pomagał, ale to od naszych kandydatów, od naszych współpracowników, sympatyków będzie zależał wynik. Na pewno nie tylko i wyłącznie ode mnie samego.


Była już zapowiedź, że koniec roku szkolnego będzie 19 czerwca, czyli dzień przed Bożym Ciałem, a nie 21. Czy i kiedy ta zapowiedź stanie się faktem? To znaczy, kiedy dopełni pan formalności?


Już za kilka dni. Jesteśmy w końcowej fazie konsultacji projektu tego rozporządzenia, bo musimy zachować ustawowe terminy. Mam nadzieję, że 12 czerwca uda się podpisać porozumienie. Ale chcę wyraźnie zapowiedzieć, że ta data ulegnie zmianie i zakończenie zajęć szkolnych będzie przed Bożym Ciałem, 19 czerwca.



| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.


Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.

Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.


Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.

dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.

Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.


Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.

prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.

Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.


Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.

Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.


Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.

Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.

Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.


Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.

Michał Stefanowicz, fot. Joanna Szubzda

Michał Stefanowicz

prezes spółki Lech
20.12.2024

Od 200 do 300 milinów złotych może kosztować pierwszy białostocki aquapark. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy ulicy Andresa w sąsiedztwie spalarni odpadów. Przygotowanie do budowy już trwa.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2024

- Niech wszystkie osoby wokół Jagiellonii tych majonezów i słodyczy zjadają jak najwięcej, bo warto jest być z Jagą w tych gorszych i lepszych momentach. Teraz mamy tę erę lepszych momentów - mówi Wojciech Pertkiewicz. 


Romuald Turczyński, fot. Joanna Szubzda

Romuald Turczyński

prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
18.12.2024

Niemal połowa Polaków wyrzuca jedzenie. Czy można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć? - Prosimy państwa o to, żeby zachować wstrzemięźliwość przede wszystkim w zakupach - radzi Romuald Turczyński.

Anja Rubik, fot. Joanna Szubzda

Anja Rubik

ambasadorka akcji szczepień przeciwko HPV
17.12.2024

Podlaskie jest pierwszym województwem, które nawiązało współpracę z fundacją Anji Rubik, promującą szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

Wiesława Burnos, fot. Joanna Szubzda

Wiesława Burnos

wicemarszałek województwa podlaskiego
17.12.2024

Łączenie podlaskich szpitali to tylko jeden z pomysłów na poprawę ich sytuacji finansowej - mówi wicemarszałek Wiesława Burnos. Specjalny zespół ma przeanalizować funkcjonowanie tych placówek w regionie.


prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Mirosław Ratkiewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
16.12.2024

W Podlaskiem wciąż dochodzi do wielu wypadków z dzikimi zwierzętami. W tym roku było ich już około 900. Wiele jest wypadków z łosiami, jeleniami, zdarzają się też z żubrami. Małych zwierząt takich jak jeże, lisy, kuny, wiewiórki, a nawet ptaki nikt nie liczy.

Agnieszka Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
16.12.2024

- Nie liczmy na to, że ceny masła będą drastycznie spadały, dlatego że ceny masła rosną na całym świecie - mówi Agnieszka Maliszewska.

Prof. Robert Ciborowski, 12.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
14.12.2024

Polacy masowo korzystają z chwilówek - Biuro Informacji Kredytowej podało, że w ciągu roku wartość tych pożyczek wzrosła o blisko 50 procent. Przed świętami może być ich jeszcze więcej.


od lewej: Andrzej Bajguz, Mateusz Kurza i Jakub Pilat, 13.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Mateusz Kurza i Jakub Pilat

organizator i prowadzący Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź Pingwina"
13.12.2024

To już świecka tradycja - niemal co roku w Białymstoku odbywa się Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź pingwina". W tym roku - z powodu dużego zainteresowania - w ten weekend będą nawet dwa koncerty w kinie Forum z udziałem ponad 20 lokalnych artystów.

prof. Joanna Sadowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Sadowska

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku
13.12.2024

- To był szok. Kiedy widzi się tyle wojska na ulicach, w mundury przebiera się dziennikarzy, to pachnie krwią. I faktycznie ludzie się przerazili. Nie wiedzieli, co się wydarzy, więc na początku był to absolutny paraliż. I to jest efekt, o który chodziło - tak o stanie wojennym mówi prof. Sadowska.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

minister Funduszy i Polityki Regionalnej
12.12.2024

- Płacimy za to, że sąsiadujemy z agresywnym reżimem. Naszym celem jest, żeby ta energia przedsiębiorczości miała wszelkie pole do działania i żeby ten obszar, który jest unikalny turystycznie, mógł dobrze funkcjonować. Stąd uruchomimy instrument preferencyjnego wsparcia inwestycyjnego - mówi minister.


Dominika Dębska, fot, Joanna Szubzda

Dominika Dębska [wideo]

laureatka Grand Press 2024, ze Studia Studia Reportażu i Dokumentu PRB
11.12.2024

- Na pewno temat granicy dla każdego dziennikarza jest bardzo kuszący. O wielu zagadnieniach związanych z kryzysem należałoby mówić z perspektywy wszystkich zaangażowanych stron. I właśnie taki był pomysł, żeby nie oceniać, nie polaryzować, tylko przyjrzeć się temu, co się dzieje na granicy - mówi Dominika Dębska.

Sylwia Wesołowska, fot. Joanna Szubzda

Sylwia Wesołowska

prezes Fundacji "Mali Wojownicy"
11.12.2024

- Dzięki nowym przepisom rodzice przede wszystkim zyskują dodatkowe tygodnie opieki nad dzieckiem w domu. Bo czasu, który nasze przedwcześnie urodzone dzieci spędzają w szpitalu, nie można nazwać urlopem. To jest czas walki o ich życie i zdrowie.

Prof. Joanna Zajkowska, 10.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
10.12.2024

- Jest to naturalny sezon, w którym notuje się zwiększoną liczbę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych, które przenoszą się drogą kropelkową. Zawsze o tej porze mamy wzrost zachorowań, a w tej chwili bardzo dobrze identyfikujemy choroby - covid, grypę, RSV, mykoplazmę - mówi prof. Joanna Zajkowska.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
9.12.2024

- Zakładam, że żadna ze struktur rebelianckich nie była gotowa na to, żeby w ciągu dwóch tygodni wziąć odpowiedzialność za całe państwo - tak o sytuacji w Syrii mówi profesor Daniel Boćkowski.

Anna Tomulewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Tomulewicz

Prezes Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
9.12.2024

- Dzisiaj tak naprawdę wolontariusze są w każdym wieku. Bardzo dużo jest dorosłych wolontariuszy, czyli takich, którzy są po trzydziestce, czterdziestce. Sporo jest też młodzieży, która szuka różnych miejsc w swoim życiu - mówi Anna Tomulewicz.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem, Festiwal Literacki Zebrane 2019, fot. Joanna Szubzda

Paweł Sołtys

muzyk, pisarz
8.12.2024

Jaki świat wskrzesza Paweł Sołtys "Pablopavo" w swojej mini-powieści "Sierpień"?




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok