Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski [wideo] - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku

8.12.2021, 07:08, akt. 12:21

- Nikomu się nie udało w 100 proc. i ja również nie jestem jakimś cyborgiem czy osobą doskonałą. Wiadomo, że parę rzeczy się nie udało i jeszcze się parę rzeczy nie uda, ale ważny jest bilans - mówi Tadeusz Truskolaski o swojej prezydenturze.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda
Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Dorota Niebrzydowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Stadion, Muzeum Pamięci Sybiru i modernizacja dróg - m.in. z tego dumny jest Tadeusz Truskolaski, który obchodzi 15-lecie pracy na stanowisku prezydenta Białegostoku. Jak w tym czasie zmieniło się miasto? Co się udało, a co jest jeszcze do zrobienia?

Z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Dorota Niebrzydowska.


Dorota Niebrzydowska: Listę sukcesów pana prezydenta już poznaliśmy. Można je zresztą oglądać na wystawie na Rynku Kościuszki, wziąć udział w głosowaniu na najlepszą inwestycję. Gratuluję panu 15 lat na stanowisku, na które wybierają mieszkańcy. To bardzo imponujący wynik. Czy ma pan jeszcze coś do zaoferowania naszemu miastu?


Tadeusz Truskolaski: Przede wszystkim wraz z upływem czasu potrzeby się zmieniają. Początkowo to były duże inwestycje infrastrukturalne. Z czasem mieszkańcy upomnieli się o to, żeby żyć w swoich takich maleńkich enklawach, ojczyznach, czyli na osiedlach, a więc to place zabaw, drogi, miejsca do wypoczynku. Tego na pewno cały czas będzie brakowało. Brakuje jeszcze kilku sal sportowych, gimnastycznych. Oczywiście tej dużej też, ale to zupełnie inny temat. Musielibyśmy poświęcić na to oddzielny program.


"Białystok jest dziś miastem o charakterze europejskim, które ma bardzo dużo walorów i jednocześnie pozbawione jest problemów transportowych charakterystycznych dla dużych ośrodków, na przykład korków" - to cytat z pana prezydenta. Ja dodam, że Białystok pozbawiony jest też lotniska, basenu o wymiarach olimpijskich i hali sportowo-widowiskowej. To takie podstawowe minimum dla miasta europejskiego. Panu tego nie brakuje?


Pas startowy jest.


A odlatywał pan z Krywlan?


Sportowym samolotem tak. Kiedyś, jeszcze z dziećmi, wykupiłem taki lot, dawno temu.


Ale chyba nie taki miał być cel tego lotniska.


Nie, nie, absolutnie. Ale przede wszystkim lotnisko powinno być regionalne. Przez wiele lat jako prezydent nie przeszkadzałem urzędowi marszałkowskiemu w budowie takiego lotniska, a nawet chciałem pomagać. Niestety nie udało się i ono już odfrunęło w siną dal.


Ale to, co pan zbudował, to ani lotnisko, ani pas startowy.


Proszę zobaczyć, ile tam jest operacji lotniczych rocznie - ponad 4 tysiące. Natomiast to, że nie można jeszcze odlecieć samolotem pasażerskim, to jest fakt, ale proszę pamiętać...


Myślę, że w ogóle nie odlecimy.


Trzeba być optymistą, pesymizm zabija. Będzie miała pani słabe święta, jak będzie pani pesymistycznie myśleć.


Jestem wielką optymistką, ale też realistką.


Trzeba myśleć optymistycznie, ale w perspektywie czasu. Wiele osób nie wierzyło w to, że powstanie rynek, że zostanie zlikwidowana Jurowiecka, że powstanie spalarnia i tak dalej.

Takie głosy miałem cały czas. A tu proszę pamiętać, że trzeba wyciąć 15 tys. drzew. Ja obiecuję, że jeżeli wytniemy jedno drzewo, to w to miejsce posadzimy dwa, a miejsce, gdzie zostaną wycięte drzewa - w tej chwili niedostępne - będzie dostępne dla mieszkańców jako miejsce rekreacji. Także to będzie nadal miejsce zielone. Ale dopóki do tego dojdzie, to trzeba mieć odpowiednie decyzje.


Panie prezydencie, zapomnijmy o tym lotnisku.


Nie, nie zapomnijmy. Działajmy powoli. Za kilka lat zaproszę panią na lot.


Starczy kadencji?


Nie, tej kadencji nie.


I na pewno hala też nie powstanie w tej kadencji, prawda?


W tej kadencji hala na pewno nie powstanie, bo ona buduje się dłużej niż dwa lata. Ale mamy światełko w tunelu. Też zrzuca się na prezydenta coś, za co nie jest odpowiedzialny. Było pozwolenie na budowę, pan wojewoda je uchylił. Proszę zapytać pana wojewodę, dlaczego to zrobił.


Pamięta pan 2006 rok?


Doskonale.


Rozpoczynając pierwszą kadencję, zastał pan Białystok drewniany, a kończąc czwartą, a może nawet piątą, zostawi pan murowany. I mówię to bez przenośni.


To nie jest tak.


Nie udało się uratować Bojar, Bema, Młynowej.


Bojar już praktycznie nie było.


Jeszcze trochę były.


A dlaczego w 2006 r. nie było planu zagospodarowania przestrzennego Bojar? Była wolna amerykanka. Ten plan opracowuje się dosyć długo, ale przecież od 2003 r., kiedy weszła nowa ustawa, do 2006 r. można było go opracować. W tym czasie oczywiście wiele rzeczy zniszczono.


Ale nawet te Bojary, które były, paliły się po kolei. Pamięta pan?


No ale to policja powinna złapać podpalaczy, jeżeli tacy byli. Proszę nie zrzucać na prezydenta wszystkiego co złe w mieście.


Będę pana też chwalić.


Proszę mnie nie chwalić. Ja tylko oczekuję obiektywnej oceny - czy zaniedbałem swoje obowiązki, czy nie.


Panie prezydencie, to betonu nie ma w mieście? Na każdej wolnej działce, która jest w mieście, w centrum miasta, powstają bloki. W zasadzie jedynym budownictwem, jakie mamy, jest budownictwo mieszkaniowe. Mówi się, że w Białymstoku rządzą deweloperzy. To prawda?


Proszę pojechać do strefy ekonomicznej i zobaczyć, jakiego rodzaju jest tam budownictwo, ile miejsc pracy tam powstało, zainwestowano 660 mln zł.


Ale w centrum w zasadzie mamy tylko bloki.


Na całym świecie jest taka tendencja. Jest taka zasada urbanistyczna, że funkcje bardziej intensywne wypychają funkcje mniej intensywne. W tej chwili bardziej intensywną funkcją i pewnie najbardziej pożądaną są mieszkania. Gdyby nie było popytu, nie byłoby podaży.


Panu podoba się takie centrum miasta, w zasadzie zabudowanie mieszkaniówką?


Proszę pojechać do jakiegokolwiek miasta europejskiego. Mówię o obiektywnych procesach, których nie powstrzymam. U nas i tak jest bardzo dużo zieleni.


Ale tereny rekreacyjne powstają głównie z budżetu obywatelskiego.


Niekoniecznie. Ale to są przecież też pieniądze miejskie, te same pieniądze budżetowe, te same podatki, ale przełożone do innej kieszonki. Tu ma pani pieniądze na lody, a tu ma pani pieniądze na chleb tylko z innej szufladki.


Mi takie miasto, w którego centrum są generalnie tylko mieszkania, podoba się średnio, chociaż muszę panu przyznać, że Białystok jest miastem bardzo dobrym do życia. Mi też żyje się tu dobrze.


I o to chodzi. W sumie chodzi o końcowy wniosek. Niektóre rzeczy z pewnością mogą się nie podobać. Jak zaprosiłbym panią do swojego mieszkania, pewnie pani nie podobałoby się parę rzeczy i vice versa. Pewnie parę rzeczy byśmy pochwalili. Po pierwsze de gustibus non disputandum est, a po drugie zmieniają się też trendy, zmieniają się mody i to, co było wybudowane kilkanaście lat temu, niekoniecznie się dzisiaj podoba. Ale niekoniecznie też podoba się to nowoczesne, które powstaje w tej chwili.


Czyli w zasadzie nic pan sobie nie ma do zarzucenia przez te 15 lat?


Od tego jest pani, żeby mi zarzucać. Po co ja będę się jeszcze samobiczował.


Ale zgadza się pan, że parę rzeczy się nie udało?


Nikomu się nie udało w 100 proc. i ja również nie jestem jakimś cyborgiem czy osobą doskonałą. Wiadomo, że parę rzeczy się nie udało i jeszcze parę się nie uda, ale ważny jest bilans.


Dobrze mieszka się panu w Białymstoku?


Tak, to jest moje miasto z wyboru. Ja przecież studiowałem w Sopocie.


Często pan wyjeżdża.


Wyjeżdżam. Oczywiście prywatnie też, bo urlop spędzam przeważnie poza Białymstokiem. Ale też wyjeżdżam służbowo. Dzisiaj mamy wiele zadań jako samorządowcy, również tych polegających na obronie samorządu, który jest systematycznie niszczony.


Pociąga pana polityka ogólnopolska, europejska?


Nie chodzi o pociąganie, chodzi o konieczność. Ja bym bardzo chętnie nie walczył, ale jeżeli widzę, że niszczony jest dorobek ostatnich 30 lat...


To polityka, a pan jest samorządowcem, pan ma rządzić miastem.


Tak, tylko ta polityka dotyka nas. Budżet jest mniejszy drugi raz z rzędu.


W przyszłym roku trochę się wzmocni, wzrosną wpływy z PIT-u.


Akurat spadną.


Akurat te do budżetu miasta wzrosną, proszę sobie poczytać portal samorządowy.


Tylko o 5 milionów.


Ale zawsze.


Inflacja wynosi 7 proc., wzrost gospodarczy kilka procent, czyli powinien wzrosnąć o 12 proc., a 5 mln to jest 1 proc.


Gdzie Tadeusz Truskolaski widzi siebie za dwa lata?


Pewnie w Białymstoku. Nie snuję takich planów. Ukułem sobie takie powiedzenie, że każda moja kadencja była ostatnią, w związku z tym ta też, dopóki nie będzie decyzji co dalej, jest kadencją ostatnią.


Wychował pan sobie następcę?


To się chyba tak do końca nie da. Chociaż kiedyś tak myślałem, ale to się akurat nie udało. Myślałem oczywiście o Adamie Polińskim jako moim następcy, ale wybrał inną drogę, pewnie lepszą dla niego, pewnie mniej stresującą i lepiej płatną.


Czy woli pan otaczać się fachowcami, czy pochlebcami?


Jeżeli pochlebstwa są fałszywe, to prowadzą na manowce, to nie ulega wątpliwości. Wolę się otaczać absolutnie fachowcami. Tak cały czas dobierałem ludzi. Chociaż oczywiście tutaj ta polityka też trochę wchodzi, prawda? Bo w radzie miasta jest Forum Mniejszości Podlasia i chciało mieć swojego zastępcę. Ale akurat Adam Musiuk jest fachowcem, jest doktorem od budownictwa, pracuje na Politechnice na wydziale architektury, a jednocześnie zajmuje się urbanistyką, czyli planowaniem przestrzennym i architekturą, więc pracuje w swoim zawodzie.


Piątej kadencji pan nie wyklucza?


Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, bo w polityce nigdy nie mów nigdy.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Jerzy Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Jerzy Owsiak

szef WOŚP
24.01.2025

- Od początku duchem Orkiestry byli wolontariusze. Podczas pierwszego finału "rękę do góry" podniosło 10 000 osób - dziś wolontariuszy jest 120 000 i ta liczba nie zmienia się już od wielu lat - mówi Jerzy Owsiak.

Małgorzata Sawicka-Żukowska, fot. Joanna Szubzda

Małgorzata Sawicka-Żukowska

kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
24.01.2025

WOŚP w tym roku wspiera onkologię i hematologię dziecięcą. - Większość naszych pacjentów ma szansę na powrót do zdrowego życia. Chcemy, by mogli wrócić do szkoły, przedszkola, realizować marzenia, zakładać rodziny, mieć własne dzieci - podkreśla dr Sawicka-Żukowska.

Urszula Kamińska, fot. Piotr Pietruczuk

Urszula Kamińska

trenerka reprezentacji Polski i Juvenii Białystok w short tracku
23.01.2025

- Bardzo marzę o tym, żebyśmy zdobyli trzy medale na mistrzostwach świata. Wiem, że jesteśmy na to gotowi. Życzę sobie tego, żeby moi zawodnicy dorównywali kroku i by wygrali w pięknej walce - mówi Urszula Kamińska.


Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
23.01.2025

- Edukacja zdrowotna w XXI wieku jest bardzo ważna. Przez ten rok będzie przedmiotem nieobowiązkowym po to, żeby zobaczyć, w jakich aspektach się sprawdziła i jakie było zainteresowanie - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.

Anna Daszuta-Zalewska, fot. Joanan Szubzda

Anna Daszuta-Zalewska

dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
22.01.2025

Jakie są szanse, że nowatorskie firmy przetrwają na trudnym rynku? - Sukces startupu zależy od czterech kluczowych czynników: pieniędzy, wiedzy, możliwość pozyskania dobrych współpracowników i umiejętności zarządzania zespołem - mówi dyrektor BPN-T.

prof. Adam Bartnicki, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.01.2025

- Donald Trump zapowiedział rewolucje i to rewolucje na trzech płaszczyznach - płaszczyźnie ideologicznej, gospodarczej i politycznej. Te zmiany już są realizowane, bo są przygotowane akty wykonawcze - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.


Fot. A. Tyszkiewicz

Magdalena Radziszewska

dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku
20.01.2025

Jak pomóc pracodawcom w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników - rozmowa z Magdaleną Radziszewską

Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

mł. insp. Tomasz Krupa

z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
20.01.2025

- Jesteśmy województwem, w którym przestępczość w skali kraju jest najmniejsza - mówi mł. insp. Tomasz Krupa.

Piotr Markiewicz, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, 17.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
17.01.2025

Chyba jesteśmy jednym z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć śnieg. Uruchomiliśmy trasę szkolną. Częściowo naśnieżyliśmy trasę czerwoną. Zapraszamy młodzież na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie w ramach programu „Szelment z klasą” – mówi Piotr Markiewicz.


Marta Wójcik, fot. Sylwia Krassowska

Marta Wójcik

przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm "Klub Kobiet Biznesu"
17.01.2025

- Kobiety na Podlasiu to specyficzny rodzaj kobiet. Są bardzo pracowite, zdeterminowane, szczególnie te z małych miejscowości. Cały czas chcą udowadniać, że ta Polska B nic nie znaczy, że dadzą radę - mówi Marta Wójcik.

źródło: SwÅda  (Swada Music), Facebook

Swada i Niczos

finaliści polskiej preselekcji Eurowizji
16.01.2025

- Cieszymy się, że docenili naszą piosenkę po podlasku. Jest dla nas wyróżnieniem, że możemy reprezentować mniejszość w takim konkursie. To dla nas szansa i cieszymy się, że Podlasie Bounce może dotrzeć do większej grupy ludzi, niż nasi tradycyjni odbiorcy - mówią Swada i Niczos.

Tadeusz Wilczyński, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Wilczyński

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
15.01.2025

- Lasy Państwowe sprzedają drewno naszym polskim odbiorcom, nie Chińczykom - mówi Tadeusz Wilczyński.


Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Nowakowska

wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
15.01.2025

- Na koniec 2023 roku wskaźnik ubóstwa wśród Polaków osiągnął najwyższy poziom od 10 lat. Znalazło się w tym zasięgu ubóstwa 2,5 mln Polek i Polaków. To jest ogromna liczba, dlatego też zmiana kryteriów dochodowych uprawniających do wsparcia z pomocy społecznej była niezbędna - mówiła w Polskim Radiu Białystok wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska.

Janusz Bobik, 14.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Janusz Bobik

dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku
14.01.2025

- Warto, żeby mieszkańcy wrzucali odpady tekstylne do pojemników w PSZOK-ach, a ubrania, które nadają się do użycia - do pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta - mówi Janusz Bobik.

Katarzyna Krupicka, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Krupicka

rzeczniczka białostockiego oddziału ZUS
13.01.2025

Od stycznia wdowcy mogą ubiegać się o tzw. rentę wdowią, czyli dodatkowe świadczenie do emerytury. Jest ona zdecydowanie korzystniejsza od przyznawanej obecnie przez ZUS renty rodzinnej - mówi Katarzyna Krupicka.


Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za kulturę
12.01.2025

Po wyborach, w samorządowych placówkach kultury ciągle padało pytanie czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów. Roszady już się zaczęły, w Książnicy Podlaskiej obowiązki pełni nowa dyrektor, a kto jeszcze pożegna się z szefowaniem swojej instytucji?

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.


Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.

dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.


Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.

Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.

Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.


dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.

Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.


prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.

Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.


Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.


Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.

Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.

Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok