Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak segregować odpady? W Białymstoku od października obowiązują nowe zasady. Czy miasto jest na to przygotowane? Trzeba było ustawić 70 tys. nowych pojemników - bo teraz kolor ma znaczenie i kontenery nie mogą być dowolne.
Nowe kosze na śmieci są w kolorach żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym (dwa rodzaje) i czarnym. Do niebieskich należy wrzucać papier. Zielone kontenery są przeznaczone na odpady szklane. Do pojemników brązowych należy wrzucać odpady zielone i biodegradowalne. Kontenery w kolorze czarnym są natomiast przeznaczone na odpady zmieszane.
W domach jednorodzinnych natomiast obowiązują dwa rodzaje kontenerów: brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na odpady zmieszane. Na pozostałe rodzaje odpadów segregowanych, czyli papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, mieszkańcy dostaną worki w odpowiednich kolorach, zgodnie z wprowadzonymi zasadami. Osobne worki będą także na odpady zielone (worek w kolorze brązowym) oraz szary worek przeznaczony na popiół i żużel z domowych palenisk.
Wciąż będą obowiązywać również zasady dotyczące odrębnego odbierania odpadów, tzw. wielkogabarytowych, elektroodpadów, odpadów remontowo-budowlanych, które powinny trafiać do tzw. Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Przeterminowane leki i opakowania po lekach należy wrzucać do pojemników w aptekach (według obowiązującego wykazu takich aptek).
Na ulotkach i stronie internetowej odpady.bialystok.pl znajdują się szczegółowe instrukcje i wyjaśnienia, jaki rodzaj odpadów do danego kontenera można wrzucić, a jaki nie.
Goście:
- Zbigniew Gołębiewski - rzecznik miejskiej spółki Lech
- Artur Małecki-Dobrogowski - z miejskiej spółki Lech
W audycji "Masz Prawo" o tym, co się zmienia w rozliczeniach PIT za 2024 rok i najważniejsze zasady zbliżającej się kampanii.
Wigilia dniem wolnym od pracy, dłuższy urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków, które zostają w szpitalu, nowe zasady obliczania stażu pracy i nowa definicja mobbingu. To zmiany w prawie pracy, które już wkrótce wejdą w życie lub są planowane.
Koniec roku to czas intensywnych zakupów, a początek roku to czas zwrotu tych nieudanych. Jak bezpiecznie kupować i jak zwrócić niechciany towar?
Trwa czas świątecznych zakupów. Jak robić je mądrze? Czy wszystko, co kupimy, możemy oddać w sklepie lub wymienić?
Co roku w wyniku nieprzemyślanych prezentów świątecznych kilka tysięcy psów zostaje porzuconych lub zabitych. Pamiętajmy o tym, przygotowując się do Bożego Narodzenia.
Okres przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów: szukamy prezentów, produktów na świąteczny stół... Jak kupować, by było to bezpieczne dla nas i naszych finansów.
Od 1 stycznia 2025 roku pojawi się możliwość składania wniosków o przyznanie nowego świadczenia: renty wdowiej. Czym różni się od dotychczas obowiązujących?
Czy możliwość zrobienia prawa jazdy przez 17-latka to dobry pomysł? Czy kary za wykroczenia i przestępstwa drogowe powinny być jeszcze ostrzejsze?
Statystyki dotyczące przemocy wobec mężczyzn są bardzo niedoszacowane. Chodzi nie tylko o przemoc fizyczną, ale również psychiczną, ekonomiczną i seksualną. Mężczyźni rzadko przemoc zgłaszają, rzadko też zgłaszają się po pomoc.
Prowadzący:
Wojciech Kujałowicz