Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Podlaski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Białymstoku działa od 27 lat. Ogromne doświadczenie, wiele kontaktów, inicjatyw i działań pomocowych umacniają więzi między mieszkającymi poza granicami Polski Polakami, ale też pozwalają kultywować tradycję polskości w kraju przodków. Temu m.in. służy Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza dla Polaków z Zagranicy "Kresy", którego 27. edycja rozpocznie się niebawem.
Około 100 podopiecznych, 8 terapeutów i mały domek przy ulicy Grottgera 8 w Białymstoku. To tam działa Stowarzyszenie na Rzecz Rehabilitacji Psychiatrycznej "Szansa" i Klub Pacjenta "Przystań".
Uczą mówić, odzyskać pewność siebie, po prostu - uczą życia na nowo. Od trzydziestu trzech lat Podlaskie Towarzystwo Laryngektomowanych wspiera osoby po operacji krtani.
Jest otwarty na potrzeby wszystkich potrzebujących niezależnie od wyznania i pochodzenia. Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, osoby starsze, bezdomnych, organizuje zbiórki żywności, pomaga uchodźcom i osobom uzależnionym od alkoholu.
Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i samorządności „SZANSA” w Zambrowie powstało w 1999 roku z inicjatywy pięcioosobowej grupy. W tym roku świętują swoje ćwierćwiecze.
Już od 30 lat pomaga naszym rodakom na Kresach. Organizuje zbiórki darów, pieniędzy, pomaga w odbudowie zabytków, w nauce języka polskiego. Mowa o białostockim Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież".
Zaczęło się od spontanicznej pomocy ciężko chorej dziewczynce kolegi. Akcja zakończyła się sukcesem i wtedy zaangażowana w to grupa wolonariuszy pod wodzą Stefana Sochonia stworzyła Fundację "Podlascy Aniołowie".
To jedna z najbardziej prężnych i rozpoznawalnych organizacji. Fundacja wydaje ogólnopolski miesięcznik "Przegląd Prawosławny", liczne książki i foldery, przygotowuje duże wystawy a przede wszystkim przyznaje Nagrodę im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju teologii, myśli oraz kultury prawosławnej, a także na rzecz pojednania...
Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.
"Wspieramy osoby dorosłe, w tym starsze, i pomagamy im jak najdłużej cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym" - tak na stronie Fundacji Dom opisana jest jej działalność.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska