Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

8 maja 2020

Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka
Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka



0:00
0:00
Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak działa w czasie epidemii koronawirusa Fundacja "Pomóż Im"? W jaki sposób pomagają swoim podopiecznym? Co z jubileuszową, X edycją, żonkilowej kwesty? 



Goście Wojciecha Kujałowicza:

Krystyna Skrzycka - wiceprezes Fundacji "Pomóż Im"

Dominika Chimkowska - koordynator wolontariatu




Wirtualna kwesta

Jubileuszowa, 10. edycja kampanii "Pola Nadziei" miała być wyjątkowa i taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach czy w parkach. Finał "Pól Nadziei" odbywa się on-line.


Link do zbiórki.

Link do wydarzenia na Facebooku.


Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie, a w zamian za datki do puszki przekazywali żonkile - symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, kwesta odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc, zostając w domu - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka.


- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los - mówi wiceprezes Krystyna Skrzycka.


Challenge #sercedlahospicjum

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.


- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom - dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum - mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji "Pomóż Im" i akcji "Pola Nadziei" Dominika Chimkowska. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem - w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu "pałeczki" dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży liczbę serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do internetu, uda nam się ją przeprowadzić - podkreśla Dominika.


Zbiórka potrwa do połowy czerwca.


To międzynarodowa kampania

"Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tym samym tworzeniu "pól nadziei". Kiedy wiosną kwiaty kwitną, rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej edycji w województwie podlaskim brzmi: "Jesteśmy sobie potrzebni".



Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos


Jest otwarty na potrzeby wszystkich potrzebujących niezależnie od wyznania i pochodzenia. Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, osoby starsze, bezdomnych, organizuje zbiórki żywności, pomaga uchodźcom i osobom uzależnionym od alkoholu.



Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i samorządności „SZANSA”


Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i samorządności „SZANSA” w Zambrowie powstało w 1999 roku z inicjatywy pięcioosobowej grupy. W tym roku świętują swoje ćwierćwiecze.



Stowarzyszenie Pomocy "Rubież"


Już od 30 lat pomaga naszym rodakom na Kresach. Organizuje zbiórki darów, pieniędzy, pomaga w odbudowie zabytków, w nauce języka polskiego. Mowa o białostockim Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież".



Podlascy Aniołowie


Zaczęło się od spontanicznej pomocy ciężko chorej dziewczynce kolegi. Akcja zakończyła się sukcesem i wtedy zaangażowana w to grupa wolonariuszy pod wodzą Stefana Sochonia stworzyła Fundację "Podlascy Aniołowie".



Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego


To jedna z najbardziej prężnych i rozpoznawalnych organizacji. Fundacja wydaje ogólnopolski miesięcznik "Przegląd Prawosławny", liczne książki i foldery, przygotowuje duże wystawy a przede wszystkim przyznaje Nagrodę im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju teologii, myśli oraz kultury prawosławnej, a także na rzecz pojednania...



Tańczące Talenty


Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.



Fundacja Dom


"Wspieramy osoby dorosłe, w tym starsze, i pomagamy im jak najdłużej cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym" - tak na stronie Fundacji Dom opisana jest jej działalność.



Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia


Zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego Podlasia - taki cel już od dwudziestu lat przyświeca działalności Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia z siedzibą w Puchłach w Krainie Otwartych Okiennic.



Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku


To jedyna uczelnia na której można studiować bezkarnie przez wiele lat - podkreślają żartobliwie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Na wykłady i zajęcia w sekcjach w tym roku akademickim chodziło tam ponad 400 osób, ale przed pandemią było ich prawie 700. Jest blisko 20 sekcji, wśród nich malarska, turystyczna, gimnastyczna, pływacka, teatralna czy lektoraty...




 
 

Prowadzący:

Anna Auron-Wasilewska
Adam Dąbrowski
Dominika Dębska
Marcin Gliński
Adam Klimiuk
Iza Kosakowska
Źmicier Kościn
Katarzyna Kozłowska
Wojciech Kujałowicz
Gabriela Lasota
Ludmiła Łabowicz
Miłka Malzahn
Marcin Mazewski
Ryszard Minko
Marta Nazarko
Anna Petrovska
Alicja Pietruczuk
Grzegorz Pilat
Renata Reda
Aleksandra Sadokierska
Sławomir Sawczuk
Iza Serafin
Joanna Sikora
Barbara Sokolińska
Dorota Sokołowska
Wojciech Szubzda
Areta Topornicka
Paweł Wądołowski



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok