Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pomaga ubogim, bezdomnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, odrzuconym, uzależnionym - dzieciom i dorosłym. Białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" wspiera potrzebujących od ponad 30 lat.
W obu swoich ośrodkach - NASZ DOM i ETAP - każdego tygodnia udziela pomocy 80 dzieciom w placówce wsparcia dziennego, ma pod opieką 25 dzieci w punkcie przedszkolnym "Aniołkowo", pracuje z 57 rodzinami w programie Odbudować Rodzinę, prowadzi warsztaty profilaktyki selektywnej dla 60 dzieci i rodziców, przyjmujemy około 500. pacjentów w poradniach ośrodka Etap, prowadzi zajęcia profilaktyczne - dla 300 dzieci i rodziców a także nauczycieli w białostockich szkołach.
CENTRUM DARÓW udziela tygodniowo wsparcia w postaci żywności, poradnictwa ( także psychologicznego), odzieży, mebli i elementów wyposażenia mieszkań około 550 osobom. Tygodniowo rozdaje średnio 2,5 tony żywności krótkoterminowej pozyskiwanej ze sklepów i od darczyńców. To około 125 ton rocznie.
Swoją działalność charytatywną Stowarzyszenie "Droga" rozumiemy przede wszystkim jako naukę radzenie sobie w świecie.
KRS 0000087872
Jest otwarty na potrzeby wszystkich potrzebujących niezależnie od wyznania i pochodzenia. Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, osoby starsze, bezdomnych, organizuje zbiórki żywności, pomaga uchodźcom i osobom uzależnionym od alkoholu.
Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i samorządności „SZANSA” w Zambrowie powstało w 1999 roku z inicjatywy pięcioosobowej grupy. W tym roku świętują swoje ćwierćwiecze.
Już od 30 lat pomaga naszym rodakom na Kresach. Organizuje zbiórki darów, pieniędzy, pomaga w odbudowie zabytków, w nauce języka polskiego. Mowa o białostockim Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież".
Zaczęło się od spontanicznej pomocy ciężko chorej dziewczynce kolegi. Akcja zakończyła się sukcesem i wtedy zaangażowana w to grupa wolonariuszy pod wodzą Stefana Sochonia stworzyła Fundację "Podlascy Aniołowie".
To jedna z najbardziej prężnych i rozpoznawalnych organizacji. Fundacja wydaje ogólnopolski miesięcznik "Przegląd Prawosławny", liczne książki i foldery, przygotowuje duże wystawy a przede wszystkim przyznaje Nagrodę im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju teologii, myśli oraz kultury prawosławnej, a także na rzecz pojednania...
Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.
"Wspieramy osoby dorosłe, w tym starsze, i pomagamy im jak najdłużej cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym" - tak na stronie Fundacji Dom opisana jest jej działalność.
Zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego Podlasia - taki cel już od dwudziestu lat przyświeca działalności Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia z siedzibą w Puchłach w Krainie Otwartych Okiennic.
To jedyna uczelnia na której można studiować bezkarnie przez wiele lat - podkreślają żartobliwie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Na wykłady i zajęcia w sekcjach w tym roku akademickim chodziło tam ponad 400 osób, ale przed pandemią było ich prawie 700. Jest blisko 20 sekcji, wśród nich malarska, turystyczna, gimnastyczna, pływacka, teatralna czy lektoraty...
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska