Radio Białystok | Wiadomości | Wspólne śpiewanie hymnu, imprezy patriotyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe. Tak uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

Wspólne śpiewanie hymnu, imprezy patriotyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe. Tak uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

autor: Adam Dąbrowski, Anna Auron-Wasilewska, Renata Reda

9.11.2024, 07:22, akt. 11.11.2024, 15:19

Wspólne śpiewanie hymnu, biegi niepodległościowe, różne imprezy patriotyczne i kulturalne. Mieszkańcy naszego regionu na różne sposoby uczczą Narodowe Święto Niepodległości. Święto przypada 11 listopada, ale w niektórych miejscach imprezy związane ze 106. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano już wcześniej.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska


Białystok (9.11 i 10.11)



Warsztaty edukacyjne dla dzieci "Puk, puk, oto Ziuk”

W Białymstoku w Centrum im. L. Zamenhofa trwają warsztaty edukacyjne dla dzieci "Puk, puk, oto Ziuk” przygotowane przez Białostocki Ośrodek Kultury. Edukatorzy opowiadają historię Józefa Piłsudskiego, wyjaśniają, co to znaczy "być pod zaborem” oraz czym była "konspiracja”. Wykorzystana do tego jest m.in. piaskownica i klocki Lego. Warsztaty łączą teorię z praktyką – dzieci podczas zajęć mają za zadanie wykonać kołnierzyk w formie wycinanki lub wąsy z konopi lnianych.


"Boże, coś Polskę..." - 15. Białostocki Marsz Niepodległości

Pod hasłem "Boże, coś Polskę..." przejdzie ulicami miasta w niedzielę (10.11) 15. Białostocki Marsz Niepodległości. Tym razem organizatorzy, oprócz samego pochodu, przygotowali m.in. inscenizację, w której aktorzy wcielą się w role Ojców Niepodległości.

Jak mówi współorganizatorka wydarzenia Patrycja Kociakowska z Podlaskiego Towarzystwa Patriotycznego, hasło marszu nawiązuje do okoliczności, w jakich Polska odzyskała niepodległość. 

Czesław Jakubowicz z białostockiego oddziału Związku Piłsudczyków podkreśla, że Białostocki Marsz Niepodległości ma łączyć różne środowiska i pokolenia.

15. Białostocki Marsz Niepodległości zacznie się od mszy świętej w kościele św. Rocha o 16:00. Natomiast o 17:00 wyruszy sprzed kościoła, a zakończy przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Zaplanowano także złożenie kwiatów na cmentarzu wojskowym przy ul. 11 Listopada.


Upamiętnienie śp. sierż. Mateusza Sitka w trakcie meczu Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa

W niedzielę (10.11) w Białymstoku podczas meczu Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa  na stadionie zostanie upamiętniony żołnierz 18 Dywizji Zmechanizowanej śp. sierż. Mateusz Sitek oraz weterani działań poza granicami kraju. Można będzie również obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu jednostek, występ orkiestry wojskowej z Siedlec oraz zjeść wojskową grochówkę.


Światło Pamięci w Białymstoku

Stowarzyszenie Grupa Wschód wspólnie z innymi organizacjami organizuje po raz kolejny akcję "Światło Pamięci Niezwyciężonym w Dekadę 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. W Białymstoku organizatorzy zapraszają na zapalenie zniczy na grobach żołnierzy pochowanych na cmentarzu wojskowym przy ul. 11 Listopada. Akcja organizowana jest w niedzielę (10.11) o 18:00.



Białystok (11.11)



W poniedziałek (11.11), w  samo południe - w centrum Białegostoku będzie wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu! 

Wcześniej, bo już od 11:00 przed białostockim ratuszem w namiotach Podlaskiego Instytutu Kultury i Muzeum Podlaskiego przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych. 

Będzie można samodzielnie wykonać kokardę narodową, otrzymać flagę, a na dzieci będą czekały biało-czerwone puzzle i pocztówki z życzeniami dla Polski.

Natomiast zbiórka chętnych do wspólnego odśpiewania hymnu będzie o 12:00 przed wejściem do Muzeum  Podlaskiego.


Główne uroczystości

Główna uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Białymstoku organizowana przez wojewodę podlaskiego, marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Białegostoku rozpocznie się w poniedziałek (11.11) o 12:30 przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. 

Wezmą w niej udział między innymi przedstawiciele władz państwowych i  samorządowych, parlamentarzyści, kombatanci, żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, Zgrupowania Zadaniowego „Podlasie” z 18. Dywizji Zmechanizowanej, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej, Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich i pozostali przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy. 

Uroczystość zakończy defilada wojskowa. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Miejska Orkiestra Dęta im. Franciszka Mocarskiego.

Po zakończeniu uroczystości rozdawane będą biało-czerwone flagi, kokardy narodowe, a dla najmłodszych białostoczan - lizaki w narodowych barwach.


Piknik militarny

W poniedziałek (11.11) W okolicy placu Jana Pawła II służby mundurowe zaprezentują sprzęt będący na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej, Krajowej Administracji Skarbowej,  Wojska Polskiego, w tym m.in. czołg Abrams 1 o nazwie Sitek-21, haubica samobieżna K9A1 THUNDER, wyrzutnia rakietowa dalekiego zasięgu systemu Homar, KTO RAK, KTO ROSOMAK, Gladius - bezzałogowy system poszukiwawczo-uderzeniowy, czy TUR - polski pojazd opancerzony.

Z funkcjonariuszami i żołnierzami można będzie porozmawiać przy stoiskach informacyjnych przygotowanych przez poszczególne jednostki. Na chętnych będzie czekała także ścieżka saperska. Można będzie także spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki, którą ugotują mistrzowie kuchni z 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Ciepły posiłek będzie rozdawany przy Muzeum Wojska.


Impreza "Biegnę dla Niepodległej”

Fundacja Białystok Biega tradycyjnie organizuje imprezę dla całych rodzin „Biegnę dla Niepodległej”. Odbędzie się ona w poniedziałek (11.11).

Do wyboru są dystanse: bieg na 10 km, którego trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (start o godz. 14.20), bieg na symbolicznym dystansie 1918 m (godz. 14.00) oraz marsz na dystansie ok 4,5 km (start o godz. 14.45). 

Dzieci, w zależności od wieku, będą miały do pokonania 100, 400 lub 600 metrów (godz. 10.00). Start i meta zlokalizowane będą na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, zawodnicy pobiegną ulicami centrum miasta. Na mecie otrzymają medale z wizerunkiem Wojciecha Korfantego. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie Biegnę dla Niepodległej

W związku z imprezą biegową zmieni się organizacja ruchu drogowego w centrum miasta. Inaczej pojadą też autobusy linii: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 26, 28, 29, 30, 100, 101, 102, 103, 104, 105,  107, 108, 109, 111, 112. Szczegółowe informacje o zmianie tras autobusów są na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.


"Mecz dla Niepodległej” na boisku bocznym Chorten Areny

W poniedziałek (11.11) o 17:30 na boisku bocznym Chorten Arena w Białymstoku odbędzie się „Mecz dla Niepodległej”. Białostockie służby mundurowe zmierzą się z przedstawicielami władz samorządowych, uczelni i instytucji kultury.

Kapitanem jednej drużyny piłkarskiej będzie zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, a drugiej -  dowódca 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku Pułkownik Piotr Ciapka.

Podczas meczu będą też inne atrakcje. Będzie można skorzystać z wirtualnej strzelnicy, obejrzeć sprzęt wojskowy, spotkać się z mistrzem olimpijskim Wojciechem Nowickim, zrobić sobie zdjęcie z pucharem mistrza Polski - Jagiellonii Białystok. Przewidziano też ciepły posiłek i herbatę.


Mini regaty na Zalewie Dojlidy

W poniedziałek (11.11) na Zalewie Dojlidy z kolei w godzinach 10:30 - 14:00 rozegrane będą mini regaty żeglarskie w klasie Optimist.


Wystawa w Muzeum Wojska

W poniedziałek (11.11) od 9:30 Muzeum Wojska zaprasza do wspólnego spędzenia Święta Niepodległości. 

Do 16:30 można będzie zwiedzać wystawy stałe i czasowe: „Broń biała i palna. XVI-XIX wiek”; „Między dwiema wojnami 1914-1939”, „Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956” „Wojsko Polskie 1956-2010”, Fotoplastykon przy Muzeum na ul. Kilińskiego 7 prezentujący wystawę „W mundurze, przy mundurze, za mundurem” oraz najnowszą wystawę czasową „Symbolika polskich formacji granicznych” otwartą 8 listopada, a poświęconą polskim formacjom granicznym w okresie od uzyskania niepodległości w 1918 r. do czasów współczesnych. 

Zaplanowano również warsztaty edukacyjne dla dzieci oraz pokazy sprzętu wojskowego.


Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza w poniedziałek (11.11) na "13. wieczór wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych”. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany śpiewnik. 

W tym roku dominować będą utwory dwudziestowieczne - piosenki żołnierza polskiego z czasów II wojny światowej, jak również powojenne utwory umacniające ducha narodowego w ponurej dobie komunizmu. Prowadzenie śpiewu: Andrzej Bielski, akompaniować będzie Szymon Borys (fortepian). 

Początek o 17:00 w Galerii przy Rynku Kościuszki 4. Wstęp wolny.



Białystok - nabożeństwa i uroczystości religijne w intencji Niepodległej Ojczyzny



W intencji Niepodległej Ojczyzny w Białymstoku zostaną odprawione nabożeństwa i uroczystości religijne: 8 listopada modlono się w meczecie przy ul. Piastowskiej, 10 listopada o 10:00 będzie modlitwa w Kaplicy Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Dolistowskiej , 11 listopada o 8:30 w katedrze pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy przy ul. Lipowej , o 11:00 w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej. 



Supraśl (11.11)



Obchody 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Supraślu rozpoczną się w poniedziałek (11.11) o 7:30 liturgią świętą w intencji Polski w Klasztorze Męskim Zwiastowania NMP (ul.Klasztorna 1). 

W południe z kolei rozpocznie się msza święta za Polskę w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. 

Po niej, o 13:00, odbędą się oficjalne uroczystości pod pomnikiem Orła Białego w Ogrodzie Saskim, przy Urzędzie Miejskim.  Będą przemówienia i złożenie kwiatów.

Potem w Podsokołdzie (14:30) będzie poświęcenie Krzyża, upamiętniającego rozpoczęcie Powstania Styczniowego na Białostocczyźnie. 

Uroczystość zaplanowano w miejscu, gdzie znajdowała się karczma, w której 26 kwietnia 1863 r. szlachta z powiatów białostockiego, sokólskiego i bielskiego pod dowództwem Juliana Ejtminowicza ogłosiła mieszkańcom Sokołdy Manifest Rządu Narodowego. 

Stanowiło to symboliczny początek Powstania Styczniowego na Białostocczyźnie.



Sokółka (11.11)



W Sokółce obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w poniedziałek (11.11) o 11:00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kolegiacie pw. św. Antoniego Padewskiego. 

O godz.12.00 zaplanowano złożenie kwiatów i zniczy na grobie żołnierzy POW przy kolegiacie pw. św. Antoniego Padewskiego. 

Potem uczestnicy uroczystości przejdą z biało-czerwonymi flagami pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.



Niewodnica Kościelna (11.11)



W Niewodnicy Kościelnej uroczysta msza święta za Ojczyznę rozpocznie się w poniedziałek (11.11) o 9:00 w kościele św. Antoniego Padewskiego. 

O 10:00 zaplanowano uroczystości przed pomnikiem ku czci poległych w obronie Ojczyzny 1918-1920. 

Z kolei o 16:00 rozpocznie się wieczór patriotyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Brańsku (ul.  Rynek 19).



Suwałki (10.11 i 11.11)



Niedziela (10.11)

W Suwałkach wzorem lat ubiegłych mieszkańcy spotkają się w niedzielę (10.11) wieczorem o 19:18 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby wziąć udział w Suwalskim Biegu Niepodległości. 


Poniedziałek (11.11)

W poniedziałek (11.11) rano suwalczanie złożą kwiaty pod pomnikiem Organizacji Wojskowej na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej, po czym udadzą się na mszę w intencji Ojczyzny w konkatedrze św. Aleksandra. 

W południe przeniosą się na plac marszałka Piłsudskiego na wspólnie odśpiewanie hymnu państwowego, apel pamięci i salwę honorową. 

Uroczystości w Suwałkach zakończy wieczorny Młodzieżowy Marsz Niepodległości (odbędzie się on pod hasłem "Żeby Polska była Polską", wyruszy o 17:00) i koncert patriotyczny "Tobie Polsko, Ojczyzno Moja” w Suwalskim Ośrodku Kultury.



Augustów (10.11 i 11.11)



Niedziela (10.11)

W Augustowie Obchody Narodowego Święta Niepodległości zainicjują w niedzielę (10.11) VII Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty i koncert „Okruchy Pamięci” w Młodzieżowym Domu Kultury. 


Poniedziałek (11.11)

Oficjalne uroczystości odbędą się w poniedziałek (11.11) na Rynku Zygmunta Augusta o 11:00. 

Tam też godzinę później chętni będą mogli wystartować w IV Biegu Niepodległości, a o 16:00 wysłuchać koncertu Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4.



Sejny (11.11)



W Sejnach w poniedziałek (11.11) o 11.00 odbędzie się przemarsz z flagą Polski. 

Po nim, w tamtejszym Ośrodku Kultury, nastąpi część artystyczna oraz wręczenie medali przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.



Łomża (11.11)



W Łomży uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się w poniedziałek (11.11) już o 8:30 złożeniem kwiatów przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Krzywe Koło 1).

Następnie uczestnicy przejdą na ul. Sienkiewicza, gdzie przed tablicą pamiątkową Leona Kaliwody, o godz. 9:00 rozpocznie się Niepodległościowy Apel Pamięci.

O godz. 10:00 w łomżyńskiej katedrze bp Janusz Stepnowski przewodniczyć będzie mszy  w intencji Ojczyzny, a o godz. 12:00 przewidziano jeszcze złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie.

Natomiast o godz. 17:00 odbędzie się czytanie performatywne wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny o marszałku Józefie Piłsudskim - "Ścieżka obok drogi ".

W Teatrze Lalki i Aktora przy Pl. Niepodległości wystąpi Beata Antoniuk, której akompaniować będzie Bogdan Szczepański.

Wstęp jest bezpłatny.



Wysokie Mazowieckie (11.11)



Msza za Ojczyznę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie w poniedziałek (11.11) o 10:00 obchody 106. Rocznicy odzyskania Niepodległości w Wysokiem Mazowieckiem.

Po mszy odbędzie się także koncert w wykonaniu zespołu wokalnego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Około 11:30 uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik POW, gdzie przewidziane jest wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Niepodległa do hymnu".

Uroczystości w Wysokiem zakończy złożenie wieńców i wiązanek oraz przemówienia okolicznościowe.



Zambrów (11.11)



W Zambrowie uroczystości 11 listopada rozpoczną się w poniedziałek (11.11) o 12:00 mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Następnie uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Powstania Styczniowego przy pl. Sikorskiego, gdzie zaplanowano m.in. wspólne śpiewanie Hymnu Polski, przemówienia okolicznościowe i złożenie wieńców oraz kwiatów.

Ostatnim punktem uroczystości będzie koncert laureatów V Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Ta, co nie zginęła…” w sali widowiskowo- kinowej MOK o 16:00.



Kołaki Kościelne (11.11)



W Kołakach Kościelnych obchodom rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszyć będzie odsłonięcie i poświęcenie pomnika.

W poniedziałek (11.11), po mszy o 12:00 w miejscowym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy uroczystości przejdą na cmentarz parafialny, gdzie na żołnierskim grobie wzniesiono pomnik poświęcony ofiarom sowieckiego i niemieckiego reżimu totalitarnego z lat 1920, 1939 i 1944.

Tam też odbędzie się oficjalna część uroczystości.



Nowe Piekuty (11.11)



W Nowych Piekutach odbędą się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone z II Gminnym Biegiem Niepodległości. 

Program rozpocznie się w poniedziałek (11.11) o 11:30 mszą świętą w intencji Ojczyzny. 

Po nabożeństwie dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowych Piekutach przedstawią część artystyczną, następnie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy AK i Huzara.

Około 13:15 na obiektach sportowych ZSP rozpocznie się II Gminny Bieg Niepodległości. 

Zawody odbędą się w kilku kategoriach wiekowych: bieg główny (od 16 roku życia i dorośli), przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, w tym występy artystyczne, loteria fantowa, wystawy oraz stoiska gastronomiczne z gorącymi napojami, zupą i kiełbaskami z grilla.



Siemiatycze (10.11 i 11.11)



Niedziela (10.11)

W Siemiatyczach w niedzielę (10.11) o 9:00 w Wodnych Tarasach rozpoczną się  III Pływackie Zawody Niepodległościowe, natomiast o 12:00 na cyplu nad zalewem będzie otwarcie sezonu morsowego.


Poniedziałek (11.11)

Siemiatyckie obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości Polski rozpocznie w poniedziałek (11.11) o 9:00 nabożeństwo w intencji Ojczyzny w Cerkwi pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy i orkiestry dętej OSP.

O 10:30 rozpocznie się  Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy i orkiestry dętej OSP.

O 11:30 - przemarsz uczestników uroczystości pod Obelisk Niepodległości przy ul. Legionów Piłsudskiego.

W godz. 01.00-12.00 – X Siemiatycka 11- godzinna Sztafeta Niepodległości, ul. Nadrzeczna 29.

O 12:00 - Akcja „Niepodległa do Hymnu”; okolicznościowe wystąpienie Burmistrza Miasta Siemiatycze; złożenie wieńców; pokaz Ochotniczego Szwadronu Kawalerii - Siemiatycze; Motoparada Niepodległości - Stowarzyszenie Motocyklowe MotoBiker`s.



Bielsk Podlaski (10.11 i 11.11)



Niedziela (10.11)

W Bielsku Podlaskim w niedzielę (10.11) odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. "Kwiaty Niepodległości". Początek o 15:00 w sali widowiskowej Bielskiego Domu Kultury. Wystąpią: Chór Polskiej Pieśni Narodowej i The Consonance Band - muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. 


Poniedziałek (11.11)

W Bielsku Podlaskim 11-listopadowe święto rozpocznie się w poniedziałek (11.11) o 8:00 - od Nabożeństwa w intencji Ojczyzny w cerkwi św. Archanioła Michała. 

O 10:00 będą uroczystości przy kościele Matki Bożej z Góry Karmel, a kilkanaście minut później w kościele odprawiona będzie Msza Święta za Ojczyznę. 

O 11:30 uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik Niepodległości Polski na skwerze im. Izabeli Branickiej. 

Tam będzie podniesienie flagi podczas odegrania hymnu państwowego, wystąpienia okolicznościowe, prezentacja artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim, złożenie wieńców i wiązanek.

W Bielskim Domu Kultury o 15:00 rozpocznie się projekcja filmu pt. „Początki podlaskiej Policji, czyli rzecz o Ojczyzny ratowaniu”.

O 16:00 zaplanowano uroczysty koncert „Mój dom, mój kraj, moja Mała Ojczyzna”.



Gródek (11.11)



W Gródku w poniedziałek (11.11) o 1:30 będzie uroczysty przemarsz z placu szkolnego pod Pomnik Krzyża Grunwaldu i Pomnik Pamięci Poległym w parku.

W południe zaplanowano wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego przy pomniku Grunwaldu.

O 12:30 przed budynkiem GCK rozpocznie się kiermasz smakołyków na rzecz Martyny Mytych. 

O 12:45 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zaplanowano program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Przedszkola Samorządowego, Szkoły Podstawowej w Gródku, Niepublicznej Szkoły w Załukach oraz grup działających przy GCK.



Hajnówka (10.11)



W niedzielę (10.11) odbędzie się spektakl muzyczny w Hajnowskim Domu Kultury. Początek o 17:00.

Spektakl KARTKA Z TAMTYCH DNI słowem i dźwiękiem dla Niepodległej to wydarzenie upamiętniające trudy czasów wojennych, które zobrazowane zostaną muzyką, tekstem i realistyczną scenografią. Bohaterami tego spektaklu będą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe - wychowankowie Studia Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury.

Po spektaklu odbędzie się oficjalna premiera teledysku do autorskiej piosenki KARTKA Z TAMTYCH DNI.

| red: at, wsz, pp, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


11 listopada: zamknięte ulice, parkingi, zmiana tras autobusów. Zobacz szczegóły

8.11.2024, 14:45

Uwaga kierowcy oraz pasażerowie białostockich autobusów! W poniedziałek, 11 listopada czekają nas duże utrudnienia - informuje Urząd Miejski. Powód - impreza pod nazwą „Biegnę dla Niepodległej” organizowana przez Fundację Białystok Biega.


Po raz XIX ulicami Suwałk przejdzie Młodzieżowy Marsz Niepodległości

7.11.2024, 07:00

Odbędzie się on pod hasłem "Żeby Polska była Polską". Tradycyjnie wyruszy 11 listopada o 17 spod Dębu Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja.


Narodowe Święto Niepodległości - oficjalnie, kulturalnie i na sportowo

6.11.2024, 18:25

Wydarzenia upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości w stolicy regionu wspólnie organizują w tym roku wojewoda, marszałek i prezydent Białegostoku. Oprócz tradycyjnych uroczystości przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, nie zabraknie wydarzeń kulturalnych i sportowych.





ZNAJDŹ NAS







fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
10.01.2025, 15:37, akt. 15:53

Chorten Arena ma już 10 lat





źródło: stock.adobe.com
REGION
9.01.2025, 17:15, akt. 10.01.2025, 15:33

Tykocin obchodzi 600-lecie istnienia




Oblodzone drogi w Podlaskiem, fot. Paweł Wądołowski
POGODA
9.01.2025, 07:57, akt. 15:57

Ślisko na drogach i pierwsze wypadki








źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok