Radio Białystok | Wiadomości | Majówka z Polskim Radiem Białystok. Spotkajmy się w plenerze!
Majówka to idealny czas na odpoczynek, dobrą zabawę i spotkania. W Polskim Radiu Białystok o tym wiemy i zachęcamy do tego, by spędzić ją z nami! Od 1 do 4 maja nasze plenerowe studio będzie w Supraślu, Augustowie, Tykocinie i Białymstoku.
Będziemy bliżej Was, w najpiękniejszych miejscach regionu, by razem świętować rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi, uchwalenie Konstytucji 3 Maja. I po prostu cieszyć się majówką.
Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: konkursy z nagrodami, rozmowy na żywo, regionalne ciekawostki i wyjątkową atmosferę.
Bądźcie z nami!!!
Majówka z Polskim Radiem Białystok – na żywo w plenerowym studiu i na antenie!
Gdzie będzie nasze plenerowe studio?
Czwartek, 1.05 od 9:00 do 14:00 - Supraśl - skrzyżowanie ulic 3 Maja i Konarskiego (przed Pałacem Buchholtzów)
Majówkę z Polskim Radiem Białystok rozpoczęliśmy w malowniczym Supraślu - jednej z perełek województwa. To miasto nad rzeką o tej samej nazwie, rozpoznawalne dzięki licznym zabytkom, ale też kręconym tu filmom - m.in. "Blondynce" czy serii "U pana Boga...".
Z naszego plenerowego studia - ustawionego przed Pałacem Buchholtzów - zachęcaliśmy do spacerowania po miasteczku i relaksu w okolicznych lasach.
Majówka z Polskim Radiem Białystok w Supraślu [zdjęcia, wideo] - zobacz, jak było
Nasi goście opowiadali m.in. o dawnych majówkach i pochodach, o bulwarach wzdłuż rzeki, rozlokowanych w pobliżu wypożyczalniach kajaków, a także o walorach natury, które cenią turyści. Podpytywaliśmy też o organizowane w Supraślu Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki oraz o to, z jakich jeszcze kulinariów słynie Supraśl.
Opowiadaliśmy o tym, kto kształcił się w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, i o pokazywanej tam wystawie.
Były również konkursy z ciekawymi nagrodami. Przygotowaliśmy m.in. bilety na mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, vouchery na sadzonki i do Parku Rozrywki.
Piątek, 2.05 od 14:00 do 18:30 - Augustów - Błonia nad Nettą
W piątek, 2 maja Polskie Radio Białystok nadawaliśmy na żywo z serca letniej stolicy Polski, czyli Augustowa. Plenerowe studio od 14:00 do 18:30 stanęło na Błoniach nad Nettą, a antenowy czas wypełniliśmy m.in. ciekawymi konkursami i rozmowami z zaproszonymi gośćmi.
Było m.in. o rozpoczęciu sezonu na jeziorach i bezpieczeństwie na wodzie. Pytaliśmy o korzyści z leśnych spacerów i o atrakcje Augustowszczyzny.
Majówka w Augustowie - zobacz zdjęcia i wideo
W konkursach w naszym plenerowym studiu można było zdobyć m.in. radiowe gadżety i te związane z Augustowem, a także książki prof. Simony Kossak.
Sobota, 3.05 od 14:00 do 18:00 - Tykocin - plac Czarnieckiego
Warto też wybrać się do Tykocina. To nie tylko piękne miejsce, ale i niezwykli ludzie, którzy dbają o tradycje i wartości patriotyczne. Niektórych z nich gościliśmy w sobotę, 3 maja. Przy okazji święta Konstytucji 3 Maja rozmawialiśmy z burmistrzem Mariuszem Dudzińskim, opowiedzieliśmy o atrakcjach turystycznych i zajrzeliśmy do tykocińskiego zamku.
Mogliśmy poczuć niepowtarzalną atmosferę miasteczka, której próżno szukać w większych miastach. W naszym plenerowym studiu Słuchacze mogli podpatrzeć pracę dziennikarzy, ale także wziąć udział w wielu konkursach, które na ten dzień przygotowaliśmy.
Majówka w Tykocinie - zobacz zdjęcia i posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi
W Tykocinie gościliśmy na Placu Stefana Czarnieckiego.
Niedziela, 4.05 od 9:00 do 12:00 - Białystok - Rynek Kościuszki przed wejściem do Muzeum Podlaskiego w Ratuszu
Ciekawi goście, konkursy i kulturalne rozmowy. Polskie Radio Białystok w niedzielę otworzyło mobilne studio przy Ratuszu. Od 9:00 do 12:00 w audycji Podróże po kulturze sprawdzaliśmy, jak zmienia się kulturalna mapa Białegostoku.
Radiowa majówka w centrum Białegostoku na zakończenie długiego weekendu
Przygotowaliśmy m.in. historyczny quiz z nagrodami, wśród których znalazły się: bilety na mecz Jagiellonii z Górnikiem Zabrze, vouchery na sadzonki i do parku rozrywki, książki prof. Simony Kossak oraz upominki od Polskiego Radia Białystok. A dzięki Wodociągom Białostockim mogliśmy się napić wody z saturatora.
Przede wszystkim jednak była to okazja do spotkań z naszymi wyjątkowymi gośćmi, którzy opowiadali o kulturze, przestrzeni i tożsamości Białegostoku.