Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Izolowanie się w przypadku infekcji, dezynfekcja i zakładanie masek podczas wizyt w przychodni - to wciąż aktualne zalecenia ekspertów na zabezpieczenie się przed koronawirusem. W Polsce rośnie liczba zakażeń. Szczytowej fali możemy spodziewać się za kilka tygodni.
W Podlaskiem na szczęście jest obecnie znacznie mniej stwierdzanych zakażeń niż w innych regionach. Eksperci tymczasem apelują, by nie bagatelizować koronawirusa.
Według informacji Ministerstwa Zdrowia, z początkiem października ma być nowa szczepionka uodporniająca na nową odmianę koronawirusa. Szczepić powinny się przede wszystkim osoby starsze, z chorobami układu oddechowego, chorobami serca.
Zaledwie co trzecia Polka korzysta z darmowych badań profilaktycznych w kierunku raka piersi. By to zmienić, Podlaski NFZ organizuje cykliczne badania mammograficzne w terenie.
Wraz z nowym rokiem wielu z nas postanawia lepiej zadbać o swoje zdrowie. Na sam szczyt takiej noworocznej listy życzeń i planów wpisujemy siłownię, ograniczenie w jedzeniu słodyczy, zmianę diety czy porzucenie nałogów.
Zgaga, ból brzucha czy wzdęcia to najczęstsze problemy trawienne, które mogą zepsuć nam święta. Jak uniknąć tych dolegliwości, ale jednocześnie móc spróbować wszystkich wyczekiwanych przez nas przez cały rok dań?
Dlaczego każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę? Jedni marzną bardzo szybko, drudzy odczuwają dyskomfort dopiero w dość niskich temperaturach.
Od stycznia mają być zmiany w dostępie do rehabilitacji. Wielu ekspertów krytykuje nowe zapisy. Z kolei w ocenie resortu i Narodowego Funduszu Zdrowia mają one skrócić kolejki oczekujących na zabiegi ambulatoryjne.
Cukrzycy typu I nie można uniknąć, ale można opóźnić jej wystąpienie i złagodzić jej przebieg - przypominają eksperci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podkreślają, że ważne jest jej wczesne wykrycie i wiedza o tym, czy nasze dziecko może na nią zachorować.
Według badań opublikowanych przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Medyczne, w czasie pandemii COVID-19 wzrosła liczba osób z zaburzeniami odżywiania, które trafiały na oddziały ratunkowe i do szpitali.
Gdy chcemy sprawdzić stan swojego zdrowia, wcale nie musimy od razu iść do lekarza. Wstępną diagnozę możemy sobie sami postawić. Wystarczy odwiedzić siedzibę Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami. A w Polsce?
Prowadzący:
Miłka Malzahn